Tóthné Emőke vagyok.
Immár, túl a hatodik X-en már el-elgondlkodik az ember, hogy az eltelt időkben mi minden hasznosat, ill. kevésbé hasznosat alkotott. Úgy gondolom, a kézimunka ismerete és szeretete számomra a hasznos elfoglaltságaim közé tartozott, és tartozik a mai napig is.
Már kicsi gyermekként ismerkedtem a kézimunkázás rejtelmeivel. Édesanyám nagyon szeretett kézimunkázni, és nagyon szépen "művelte" azt. Matyóföldről származott. Igyekezett engem is bevezetni, eme elfoglaltságok rejtelmeibe. Megtanított kötni, horgolni, és a különböző hímező technikákra is.
A szabás -varrás kulisszatitkaiba is bepillantottam. Anno, amikor az unokanővérem kislánya óvodás volt, a kedvenc babáját (kb. 60 cm-es volt a baba), modellűl használva, tanúltam meg szabásmintát készíteni. Elláttam a babát, - az unokahúg nem kis örömére -, egy teljes ruhatárral. Szabályos szabásmintákat készítve, a kor akkori divatja szerint, különböző fazonú öltözeteket készítettem a babára. Ezen felbuzdulva, megpróbálkoztam, saját részemre is ruha készítéssel. Miután elkerültem a szülői háztól, és sajnos Édesanyám sincs már közöttünk, így nincs aki a varrásnál, ill. a próbánál, abban segítsen, hogy leellenőrzi, a készítendő ruhadarab hogyan áll, (Tükörből, az ember saját magán nem igazán látja, kicsavarodva nem működik a próba.) így, letettem arról, hogy saját részemre varrjak.
Közben férjhez mentem és született egy lányom, az Ő ruhatárát egészítgetem ki, saját készítésű darabokkal.
A lányom, három és fél évesen megkapta az első Barbie babáját, és nagyon szeretett vele (később: velük) babázni, elkezdtem, a 30 cm-es babákra való ruhákat tervezni és készíteni. Előbb csak játék céljára, később, miután a játékból gyűjtemény lett, lettem a Babaváros varrónője, ill. öltöztetőnője (vagyis: Mini Manó Babaszabó megszemélyesítője).
Harmincegynéhány évvel ez előtt kaptam igazán kedvet a horgoláshoz, készítek kisebb-nagyobb terítőket, karácsonyfa díszeket, ill. horgolt csipkekollekciókba öltöztetem a Babavárosi "hölgyeket" is, de jutott a kötött ruhafélékből a fiúknak is.
Próbálkoztam már, kisebb-nagyobb sikerrel az amigurumi horgolással is.
Készítettem már, gipsz képek, és dekupázst.
A dekupázs technikát alkalmaztunk, Babaváros egyes bútorainak készítésénél. Sőt, papírmassé és dekupázs technika alkalmazásával már készült hőlégballon, babaszoba, babaház is.
Szívesen főzök, szivet melengető, ha egy egész délelőtt munka eredménye, az ebédlőasztalnál szinte pillanatok alatt elfogy.
Amikor a lányom kollégista lett, és néha ezt-azt főzött is magának, telefonon jött a kérdés, - Anya, ezt, hogy kell csinálni ?
Ennek alapjám jött az ötlet, hogy a kedvenc recepjeinket begépeltem az oldalra. Így, Ő is könnyebben elérte, és ha valakinek kedve támad kipróbálni, megpróbálhatja.
Kedves látogatóim ,
további kellemes nézelődést az oldalamon !
TnéRE.
|